Search
× Search
Monday, December 17, 2018
O ŠkoleZamestnanci

Zamestnanci

Spoznajte zamestnacov a vedenie SZŠU ART-PEGAS Bratislava

VEDENIE ŠKOLY

Anna Gallová

Zástupca riaditeľa, vyučujúca v literárno-dramatickom odbore

Volám sa Hana Gallová, som absolventkou Divadelnej fakulty VŠMU v Bratislave, odbor herectvo. Ako herečka som pracovala vo viacerých divadlách na Slovensku, z toho v Bratislave na Novej scéne a v Agentúrnom divadle Ateliér. Od r. 2000 pôsobím ako pedagóg/režisér, moje pôsobenie sa vzťahuje na Muzikálové gymnázium Alkana, na VŠMU - Divadelná fakulta, v súčasnosti v SZUŠ Art Pegas. Pod mojím vedením vzniklo už viacero muzikálov a predstavení, ktoré sa stretli s pozitívnym hodnotením zo strany verejnosti. Verím, že tomu tak bude aj naďalej, pretože Art Pegas je školou, ktorá poskytuje dobré zázemie nielen pedagógom, ale aj žiakom, ktorí ju navštevujú.

UČITELIA ŠKOLY

 

Rajmund Kákoni

Hudobný odbor – hra na klavíri, keyboarde, zobcovej flaute

Remo, vlastným menom Rajmund Kákoni, narodil som sa v muzikantskej rodine, čo predpovedalo úzky vzťah s hudbou už pred narodením. Od detstva som sa venoval hraniu na rôzne hudobné nástroje. Na základnej škole som hral na klavíri, v 10tich rokoch som začal hrať na trúbku, ktorej som sa venoval aj na strednej škole - Konzervatórium v BA a neskôr na vysokej škole - Akadémia umení v BB. Počas štúdia na konzervatóriu som sa začal venovať jazzovej hudbe, hlavne fenoménu hudobnej improvizácie, ktorú som sa snažil zdokonaľovať aj v jazzovej kapele Groove brothers, s ktorou hrávam aktívne dodnes. Neskôr popri štúdiu vysokej školy som účinkoval v mnohých hudobných projektoch a na mnohých festivaloch - z najväčších - Pohoda , Hodokvas, Nočné vlny a veľa iných, s kapelami Too much a B3. Neskôr ma to ťahalo hudobne do modernejšieho poňatia hry na trúbku a riešenie som našiel ako spojenie živej trúbky a Dj-skeho setu. Postupne spolupracoval s mnohými houseovými Djmi:Wychitavacs, Yoshi , Truhlik - Karlo s cafe del fun, Koki a mnoho iných. Neustále ma to ťahalo k drum and bassu, ktorý som si zamiloval už v bratislavskej Dune.Momentálne sa venujem hre na africké bubny, na ktorých doprevádzam tanečníkov, učím hudbu na súkromnej umeleckej škole, aktívne hrávam s jazz/groove formáciou Groove Brothers, spolupracujem v nahrávacích štúdiách, stal som sa členom Drumatique bookingu, v ktorom pôsobím s DJkou Dolyx ako dnb dvojka a chystám sa na vlastnú produkciu hudby.

Marián Ševčík

Hudobný odbor – hra na bicie nástroje

Hudbou som bol ovplyvnený už od detstva prostredníctvom mojej muzikantskej rodiny. Ako 6 ročný som na ZUŠ začal navštevovať hodiny hry na klavíri. Neskôr ako 10 ročný som sa začal venovať aj hre na bicie nástroje, ktorá ma oslovila natoľko, že som sa rozhodol v nej pokračovať študiom na Konzervatóriu v Žiline, ktoré som ukončil absolutóriom na bratislavskom konzervatóriu. Po štúdiách som absolvoval niekoľko workshopov v zahraničí. V súčasnosti sa hudbe venujem najmä profesionálne, pôsobím ako slobodný umelec účinkujúci po celej Európe vo viacerých formáciách a zoskupeniach ako napr. Gustav Brom big band, Free Tenors-Harry Sokal, Pavel Wlosok trio atď. Spolupracoval som s hudobníkmi ako napr. George Mraz, Donny Mccaslin, Joel Frahm, Boris Kozlov a mnohými ďalšími. V roku 2008 som získal cenu „Jazzman roka“, ktorá sa udeľuje na počesť slovenského jazzmana Ladislava Martoníka. Ako lektor som niekoľko krát vyučoval na Letných jazzových dielňach v Bratislave a na Czech jazz workshop Prague. V roku 2013 som navštívil USA, kde som lektorsky viedol seminár hry na bicie nástroje, taktiež som tam nahral CD s poprednými americkými muzikantmi. Pedagogickú činnosť vnímam ako vynikajúcu príležitosť odovzdávať praxou nazbierané skúsenosti ďalším žiakom, a tým rozvíjať ich potenciál. Vo výučbe volím zásadu individuálneho prístupu ku každému jednotlivcovi a podľa toho sa snažím realizovať aj študijný plán.

Mirko Miličević

Hudobný odbor – hra na klavíri

Volám sa Mirko Miličević, a pochádzam z Bosny a Hercegoviny. Pred piatimi rokmi som prišiel do Bratislavy študovať akordeón. Magisterské štúdium som ukončil na VŠMU – Hudobná a tanečná fakulta v triede prof. Borisa Lenka. Okrem klasickej hudby mám blízky vzťah k folklóru, či už balkánskemu alebo aj z iných kultúr. Rad cestujem, spoznávam nové krajiny, ľudí, jedlo. Zo športu obľubujem plávanie a kickbox. Sledujem verejné dianie, rovnako mám rad kultúru, dokumentárne filmy. Svoje skúsenosti nadobudnuté či už samotným štúdiom, alebo účasťou na majstrovských kurzoch a medzinárodných súťažiach by som chcel predať svojim budúcim žiakom.

 

Miriam Šebestová

Hudobný odbor – hra na husliach

Vyštudovala som hru na husliach na bratislavskom konzervatóriu. Počas štúdia na konzervatóriu som sa zúčastnila celoslovenskej súťaže mladých huslistov. Taktiež som sa zúčastnila Majstrovských kurzov barokovej hudby pod vedením zahraničných pedagógov, Majstrovských kurzov v komornej hre a sólovej hre na husliach pod vedením Dalibora Karvaya a Anny Gutowskej (profesorky z Universitat fur Musik und drastellende Kunst Wien). V roku 2014 som bola členkou mládežníckeho orchestra v Taliansku, ktorý pozostával zo štyroch krajín Európy, bola som na pozícii koncertného majstra. Každý rok sa ako huslistka zúčastňujem projektov Mládežníckeho orchestra vo Viedni Wiener Jeunesse Orchester. V súčasnosti študujem na Vysokej Škole Muzických Umení v Bratislave.

Lukáš Zelinka

Hudobný odbor – hra na zobcovej flaute

Volám sa Lukáš a budem Vás učiť hru na zobcovej flaute, neskôr na klarinete alebo saxofóne. Narodil som sa v Bratislave, kde aj teraz žijem. Mám 31 rokov. Tento rok končím štúdium na Konzervatóriu v Bratislave. Naučil som sa , že hudobník nemusí veľa cvičiť , stačí cvičiť málo a efektívne. To chcem naučiť aj Vás.

Benedika Kopperová

Tanečný odbor

Volám sa Benedika Kopperová a som čerstvou absolventkou Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Absolvovala som aj štvorročné štúdium na Súkromnom tanečnom konzervatóriu v Košiciach. Na VŠMU som vyštudovala odbor didaktika moderného tanca, počas svojej tanečnej praxe som sa však venovala ľudovému aj klasickému tancu. Už osem rokov vyučujem rôzne tanečné štýly detičky, mládež ale aj dospelých. Pôsobila som ako lektorka v tanečnej škole University Dance Center v Bratislave. V štúdiu Alegria v Trnave pod vedením Adriany Liptákovej som vyučovala pohybovú prípravu, techniku klasického a moderného tanca deti v predškolskom a v mladšom školskom veku. Pôsobila som aj v tanečnej skupine s rovnomenným názvom Alegria. V letných mesiacoch som pracovala v slovenských aquaparkoch ako animátor a tanečný lektor. Mám bohaté skúsenosti z rôznych workshopov pod vedením slovenských ale aj zahraničných pedagógov moderného tanca (napr. Brandon Allan Cowels z Cunningham Dance Company z New Yorku, Forsythove improvizačné technológie workshop pod vedením Cyrila Baldyho, Ryoko Kudo – bývala sólistka Limon Company – New York,...). Mám rada všetky druhy umenia, šport, prírodu a ako každá mladá žena módu a nakupovanie :) Teším sa na nové a inšpiratívne veci, ktoré spolu s Vami a Vašimi deťmi vytvoríme.

O NÁS

SZUŠ ART PEGAS je akreditovaná Súkromná základná umelecká škola s citlivým prístupom ku každému jednotlivcovi, ktorý u nás študuje, či už v hudobnom, literárno dramatickom, tanečnom alebo výtvarnom odbore.

KONTAKTUJTE NÁS

SOCIÁLNE SIETE

Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2018 by ART PEGAS BRATISLAVA
Back To Top